Resultat 2018

Tröskenrännet

Tävling Mix

Nummer Lagnamn Namn Namn Klass Tid
12 Glänsande Dolmen Emma Isberg Mattias Isberg Tävling 1:51:55.9
4 Team Kupkis Ellen Kupka Daniel Kupka Tävling 2:02:06.2
19 Team Köhn och Cavallin Tommy Köhn Ulrica Cavallin Tävling 2:02:36.6
35 Team Maurten Karl Tiselius Johanna Bygdell Tävling 2:11:27.6
9 Skärgårdsutmaningen Per-Erik Modig Lise-lott Öberg Tävling 2:18:14.9
3 Nydala Swimrunsällskap Martin Båtsman Cecilia Koskinen Holm Tävling 2:18:28.3
6 Bouyen och dolmen Sara Horn Johan Andersson Tävling 2:24:16.3
16 Periophthalmi Gravissimi Anna Klasson Richard Abrahamsson Tävling 2:42:18.4
18 Hajarna 2.0 Alfons Olsson Tuva Bylund Tävling 2:45:18.7

Tävling Dam

Nummer Lagnamn Namn Namn Klass Tid
2 Team Vittring Ulrika Oras Anna Bandert Tävling 2:18:47.7

Tävling Herr

Nummer Lagnamn Namn Namn Klass Tid
7 Upsala simsällskap Jesper Olsson Jon Lundqvist Tävling 1:52:34.6
11 Hajarna 1.0 Martin Larsson Mattias Bylund Tävling 2:02:08.0
10 Algfrossa Tobias Wallin Lukas Sjölén Tävling 2:30:55.5
13 Team Medium Jens Lundqvist Mattias Wikström Tävling 2:36:25.3
17 Dr. Jekyll Petter Forsberg Tomas Larsson Tävling 2:56:26.6
5 Mr. Hyde Mats Ahlberg Gustav Rydeman Tävling 2:56:31.4

Motion

Nummer Lagnamn Namn Namn Klass Tid
21 Team Karl-Erik GustBlom Kalle Gustafsson Erik Hedblom Motion 2:25:37.4
20 Mybility Torbjörn Svensk Motion 2:35:21.5
22 Team Carlsson Sofie Carlsson Martin Carlsson Motion 3:09:36.7

Singel

Nummer Lagnamn Klass Tid
15 Per Sydner Singel 1:45:56.7
27 Staffan Mälstam Singel 1:46:36.3
1 Lars Nilsson Singel 1:53:08.4
23 Marlene Boman Singel 1:53:51.7
25 Per Isander Singel 2:04:02.6
24 Daniel Eriksson Singel 2:05:35.1
28 Martin Myhrberg Singel 2:19:09.6
31 Roger Nyström Singel 2:20:17.4
34 Tobias Schagerström Singel 2:40:24.3
32 jerker ouchterlony Singel 2:40:49.7
33 Olof Paulsson Singel 2:53:11.9
29 Mats Nord Singel 2:54:22.2

Sprint

Tävling

Nummer Lagnamn Namn Namn Klass Tid
1 Team Ekman Peter Ekman Elliot Ekman Tävling 45:18.8
2 Piff & Puff  Consulting Heléne Kolm Patrik Florén Tävling 55:53.1
17 Doris Och Nemo Alexine Wiren  Julia Moen Tävling 58:05.9
18 John Doe Joakim Lindström Dennis Lind Tävling 1:03:36.5

Singel

Dam

Nummer Name Klass Tid Start
16 Marie Wigg Singel 48:08.5 48:08.5
13 Lisa Olofsson Singel 50:37.7 50:37.7
12 Pernilla Nilsson Singel 50:53.7 50:37.8
4 Maria Bagge Singel 59:36.1 59:36.1
15 Malin Törnqvist Singel 1:02:19.5 1:02:19.5
7 Elin Byström Singel 1:15:43.8 1:15:43.8
14 Lotta Romin Singel 1:15:44.8 1:15:44.8

Herr

Nummer Name Klass Tid Start
9 Tomas Holmgren Singel 50:51.8 50:51.8
11 Mikael Nilsson Singel 51:06.5 51:06.5
5 Karl-Åke Bergqvist Singel 1:10:24.5 1:10:24.5
8 Malte Eriksson Singel DNS